V případě tábora a zveřejňování informací o něm doporučujeme opatrnost. Zveřejnění přesných souřadnic či přibližné lokality tábořiště může znamenat ohrožení soukromí nežádoucími osobami, jako jsou sexuální predátoři, nevychovaní náctiletí či rodiče se zákazem osobního styku s dítětem. Informovat rodiče dětí doporučujeme prostřednictvím neveřejných komunikačních prostředků, jako je např. e-mail, SMS, WhatsApp konference, potažmo soukromá FB skupina. Při výběru vhodných kanálů dbejte na preference rodičů, ne všichni mohou mít kladný vztah k moderním technologiím.

Buďte také opatrní při online komunikaci se samotnými dětmi, respektujte minimální věk uživatelů sociálních sítí definovaný pravidly služby a zákonem, který se na ně vztahuje (obvykle 13, 15 nebo 18 let).

Tábor je vrcholem skautského roku a možností vyzkoušet si naostro dovednosti získané na schůzkách a výpravách. Skautský tábor našeho oddílu je společný – všichni skauti a skautky se tak alespoň jednou ročně potkají na 2 týdny v přírodě.

U táboráku si zazpíváme a zažijeme zábavu, ale také společně zamyslíme. Foto: Jaroslav Šafer – Volt

Termín: 3.–18. července 2020

Místo: obvyklé tábořiště v Lužických horách (více info v e-mailu z 3. března; z bezpečnostních důvodů místo nezveřejňujeme)

Cena: 2 800 Kč/dítě, je třeba částku uhradit do 25. května 2020 (po domluvě je možné platbu rozdělit)

Jak se přihlásit: do 25. května 2020 vyplňte a po dítěti pošlete vytištěnou přihlášku, nebo ji vedoucímu družiny zašlete e-mailem

Kdy nás navštívit: Přidejte se na bourání tábora!

… a ty snídaně u čaje! Foto: Jaroslav Šafer
  • Rodiče jsou vítáni od pátku 17. července od 17:30. Odjezd v sobotu nejpozději ve 13:00.
  • S sebou spacák, karimatku a stan. Spát pod širým nebem nedoporučujeme s malými dětmi a slabými spacáky.
  • Jídlo pro vás budeme mít připravené, ale doma napečené buchty, bábovky, domácí kompoty nebo ovoce ze zahrádky jsou vítány.
  • Počítejte s odvozem vlastních dětí z tábora vč. věcí.
  • Práce bude dostatek v různých podobách a náročnosti (demontáž staveb, stěhování materiálu, balení kuchyně aj.).

Návštěvní den pro tento rok nevypisujeme. Pokud to není nutné, prosím, nenavštěvujte děti v průběhu tábora. V nutných případech předem informujte vedoucího tábora.

Vedoucí tábora: Janča Modrooká – Víla (+420 123 456 789, vila@skautka.cz)
Zástupce tábora: Anežka Klíčová – Cukřík (+420 123 456 789, cukrik@skautka.cz)

Není nad pořádný táborový putovní výlet! Foto: Iva Urbánková – Ivanka

Na co se děti mohou těšit:

• Celooddílový program i aktivity v družinách
  • Tábornické dovednosti: společné stavění jednoduchých vázaných staveb, vaření v Setonově hrnci aj.
  • V případě suchého období plovoucí oheň na přilehlém rybníce
  • Více pohybu než dříve
  • Každodenní vaření známých i neznámých pochutin pod vedením zkušených táborových kuchařů
  • Večerní programy plné zamyšlení a sdílení zážitků s ostatními
  • Dvoudenní putovní výprava (navštívíme hrad, botanickou zahradu a po cestě se vykoupeme v řece)

O bezpečí se po celou dobu tábora postará tým kvalifikovaných vedoucích, které již jistě znáte.

Sháníme:

• Dodávku pro odvoz věcí tam (27. června, 3. července a 18. července), řidiče s dostatečnými zkušenostmi máme
  • Přívěsný vozík s ložnou plochou alespoň 1 255 x 2 500 mm, vozidlo i s řidičem máme

Co s sebou: Co s sebou dítě potřebuje na tábor? Dozvíte se zde.

Nezapomeňte si zabalit vše potřebné! Foto: Patrik Šimr – Hombré